| Dane techniczne wersji standard | ||
| Technicznie (konstrukcyjnie) dopuszczalna masa całkowita | 25000 | [kg] | 
| Dopuszczalna masa całkowita | 22000* | [kg] | 
| Ładowność | 16100 | [kg] | 
| Masa własna | 5900 | [kg] | 
| Pojemność ładunkowa | 12,5 | [m3] | 
| Długość skrzyni ładunkowej wewnątrz | 5300 | [mm] | 
| Szerokość skrzyni ładunkowej wewnątrz (trapez) | 2250/2300 | [mm] | 
| Wymiary gabarytowe (długość/szerokość/wysokość) | 7570/2550/2840 | [mm] | 
| Wysokość ścian skrzyni | 1250 | [mm] | 
| Grubość blachy podłogi/ściany | 6/6 | [mm] | 
| Wysokość załadunku | 1475 | [mm] | 
| Rozstaw kół | 1960 | [mm] | 
| Zawieszenie | bogie, resory paraboliczne | |
| Obciążenie oka dyszla | 4000 | [kg] | 
| Rozmiar ogumienia | 550/60-22,5 | |
| Prędkość konstrukcyjna | 40 | [km/h] | 
| System wywrotu | jednostronny | |
| Cylinder teleskopowy (skok/zapotrzebowanie oleju/ciśnienie) | 4670 / 41 / 200 | [mm] / [L] / [bar] | 
| Minimalne zapotrzebowanie mocy ciągnika | 125/92 | [KM/kW] | 
| Kąt wywrotu skrzyni ładunkowej (do tyłu) | 55 | [˚] | 
| * Dopuszczalna masa całkowita – uzależniony od ograniczeń prawnych na docelowym rynku, może się różnić od podanego | ||
Przyczepa budowlana PRONAR T701HP
184 000,00 zł
Zapytaj o cenę produktu (Przyczepa budowlana PRONAR T701HP)
Jednym z głównych atutów przyczepy jest półokrągły przekrój poprzeczny skrzyni ładunkowej typu halfpipe. Dodatkowo przekrój skrzyni zwiększa się o 50mm w kierunku wyładunku czego zaletą jest łatwy wysyp ładunku podczas wywrotu i nie występuje tu tzw. klejenie ziemi, piachu oraz klinowanie ładunku. Skrzynia typu Half-Pipe umożliwiła zrezygnowanie z podłużnic i poprzecznic, stosowana w standardowych skrzyniach przyczep budowlanych, co zmniejszyło jej masę własną i zwiększyło ładowność.
Przyczepa budowlana PRONAR T701HP o dopuszczalnej masie całkowitej 22T w wersji standardowej ma ładowność 16,1T i pojemność 12,5 m³.
Skrzynia jest w całości wykonana z blachy o zwiększonej wytrzymałości i wysokich parametrach ścieralności typu Hardox 450 o grubości 6 mm. Zwiększa się w ten sposób żywotność skrzyni, jest ona odporniejsza na ścieranie, obicia oraz uderzenia.
Istotną zaletą przyczepy T701HP jest możliwość stosowania i wykorzystywania jej również w rolnictwie, dzięki zastosowaniu szerokiego ogumienia 600/55R26,5, które sprawdza się w trudnych warunkach terenowych.
Przyczepa PRONAR T701HP – cechy:
W standardzie przyczepa T701HP wyposażona jest w uniwersalny, sztywny, amortyzowany sprężyną stalową dyszel. Rozwiązanie to wpływa na komfort pracy operatora, bezpieczeństwo jazdy oraz znacząco odciąża tylną oś ciągnika. Istnieje możliwość regulacji wysokości cięgna dzięki temu można podłączyć przyczepę do z dolnym lub górnym zaczepem ciągnika. W opcji, rama podwozia przystosowana jest również do montażu dyszla amortyzowanego hydraulicznie.
| Dyszel uniwersalny sztywny amortyzowany hydraulicznie, z płynną regulacją wysokości, do łączenia z dolnym lub górnym zaczepem ciągnika | |
| Zaczep dyszla sztywny kulowy K80mm do łączenia dolnym zaczepem ciągnika | |
| Zaczep dyszla sztywny z okiem Ø40mm do łączenia z górnym zaczepem ciągnika | |
| Hydrauliczna, łamana podpora dyszla z odcinającym zaworem kulowym | |
| Hydrauliczna nożycowa podpora dyszla z odcinającym zaworem kulowym | |
| Instalacja hamulcowa pneumatyczna jednoprzewodowa | |
| Instalacja hamulcowa pneumatyczna dwuprzewodowa z automatycznym (ALB) regulatorem siły hamowania – wymagane dla wersji 60km/h | |
| Instalacja hamulcowa pneumatyczna „Premium” dwuprzewodowa z automatycznym (ALB) regulatorem siły hamowania | |
| Instalacja hamulcowa hydrauliczna | |
| Błotniki plastikowe (dodatkowe) – przed kołem przednim | |
| Boczne osłony przeciwnajazdowe | |
| Skrzynka narzędziowa | |
| Tuba na dokumenty | |
| Trójkąt wyróżniający pojazdy wolno poruszające się | |











